Estetik Tedaviler

Estetik Tedaviler

Estetik Tedaviler

Estetik amaçlı tedaviler

Elektrocelulolipolyse

Elektrik akımları ile hücre içi yağların parçalanması demektir. Selülitler bir lipodistrofıdir. Başka bir deyişle yağ dokusunda görülen aşırı bir lokal birikmedir. Klinikte selülitleri yağ tabakası kalınlığının lokal olarak artması cilt yapısının sertleşip bazen ağrı vermesi şeklinde ortaya çıkarlar. Yağlar adipositler içindedir.Lipolitik mekanizma tıkanmıştır. Dolaşım bozukluğu, hormonal problemler, yanlış beslenme kalıtımsal psikolojik ve iyatrojenik faktörlerle oluşabilir. Biz uyguladığımız tedavide bu bölgede özel iğneler kullanıp çok düşük dozda elektirik akımı vererek adipositlerdeki yağı parçalıyoruz. Yağlar yağ asitleri ve griserol'e parçalanır.Bu maddeler idrarla atılır. İğne ve akım uygulamaları ödemi çözer sirkilasyonu kolaylaştırır. Yağı eritir. Haftada 2 uygulama gerekir.Seans sayısı distrofık bölgenin kalınlığına bağlı olarak değişik. Her seansta 0,5 cm incelme (yağ tabakasında ve bacaklarda toplanan yağlar ameliyatsız yok edilebilmektedir.

Elektrolifting

Kendini bırakmış doku ve kaslar özel noktalarına batırılan iğnelere verilen akımla gerilip canlandırılmaktadır. Bioregüler ve mekanik etkilerle kaslar çalışır, dolaşım düzenlenir, lenf drenajı sağlamr.Kolejen ve fibrobla$jtlarda artış sağlanır. Yüzde için 6-8 seans yeterli olmaktadır. Çizgi ve sarkmalar yeniden oluşmasın diye 3 ayda l seans tekrarlanmalıdır. Bu yolla hep genç bir yüze sahip olmak mümkündür.Yüz dışında aynı teknik popo kaldırttık karın düzleştirmek içinde kullanılmaktadır.

Deride elastikiyeti ve dayanıklılığı sağlayan kollajen ve elastik fibriller bulunmaktadır. Yaş ile birlikte bu fibrillerin üretiminde azalma meydana gelir. Dış yıpratıcı etkenler, yetersiz ve dengesiz beslenme, sigara gibi zararlı maddelerin etkisi ile ciltte yaşlanma artar. Kalınlığı ve tonusu bozulan cilt zamanla kendini bırakır, sarkar. Aynı değişiklikler kaslarda da oluşur ve kaslar güçsüz/gevşek hale gelir, göz çevresinde, ağız etrafında kaz ayağı olarak tabir edilen çizgiler oluşur, çene ovali sarkıp bozulur.

(Face electrolifting)

Yüzdeki kırışıklıkları, çizgi ve sarkmaları gidermek amacı ile AKUPUNKTUR ile yüz germe tedavisi 1995 yılından itibaren kliniğimizde uygulanmaktadır. Kendini bırakmış doku ve kasların anatomik yapıları göz önünde bulundurularak hastanın olduğundan farklı değil, daha genç ve daha canlı görünmesini sağlanmaktadır. Bunun için belli mimik kasları iğne ve elektrik akımı ile uyarılmaktadır. Bu tedavi ile doku mikrodolaşımı düzenlenir, hücre metabolizması ve lenf direnajı artar, mekanik etki ile deri altı kollajen ve elastik fibrillerin ve mimik kaslarının ritmik kasılmaları sonucu cildin yapısal özelliği ve görünümü gençleşir. Tonusunu yitirmiş, çizgiler oluşmuş bir ciltte genelde 6-8 seansta belirgin sonuçlar elde edilmektedir. Bu tedavi yöntemi her hangi bir enjeksiyon ve cerrahi gerektirmediği için doğal ve komplikasyonsuz bir tedavi yöntemidir. Yüz dışında aynı teknikle sarkmış halk arasında gıdı denilen çene altı bölgesinin de düzeltilmesi mümkündür.

Selülitlerin Elektroselülolipoliz ile tedavisi

Selülitler şişman zayıf veya kadın erkek demeden çoğu insanda görülebilen yağ metabolizması bozukluğudur. Yağ metabolizmasında görülen aşırı bir birikmedir. Klinikte Yağ kalınlığı tabakasının lokal olarak artması cilt yapısının sertleşip bazen ağrı vermesi şeklinde ortaya çıkarlar.

Yağ eritme mekanizması bozulmuştur.Bu bozulma hormonal, dolaşım ve beslenmeyle ilgili kalıtımsal aile kökenli, psikolojik, ilaçlara bağlı nedenlerle olabilmektedir.

  • Hormonal faktörler: Östrojenler ergenlikle beraber yağlanmaya neden olur. Sempatik sistem lipolizi düzenler, lipolizi özellikle kolaylaştıran hormonlar adrenalin, nor adrenalin, glukagon, TSH, FSH, ACTH hormonlarıdır.

  • Damar ve dolaşımla ilgili faktörler: Çay, kahve ve sigara içimi damarları besleyen damarlarda spazma yol açar. Spazm kan dolaşımı güçlüğüne o da ödem, fibröz, staz, ve selülit oluşumuna yol açar.

Beslenme: Lipogenez (yağ yapımı) üzerine sistemli etki eder. Harcanandan daha fazla alınan besinler sonuçta vücutta yağ olarak depo edilirler. Bu depolama büyüme çağında yağ hücrelerinin sayıca artması şeklinde ilerde hacimce büyüme ve lobüller gelişimi halinde olur.

Selülitli bölgeler metabolik olarak soğuktur. Yapılan elektroselülolipoliz ile (elektrik akımı ile yağ hücrelerinin parçalanması) bu bölgeleri uyarılır. Akım ve iğne uyarılarıyla mikro sirkülasyon düzelir. Hücre katobolizması harekete geçer. Yağlar trigliseritlere ve gliserole parçalanır. Bu yağ metabolidleri idrar atılır. Uygulanan bölgede mekanik etkiyle deri altı lifçiklerinin ritmik kasılması sonucu cildin yapısal özelliği ve görünümünde düzelmeyle beraber her uygulamada 5 mm incelme olur. Seans sayısı problemli bölgenin kalınlığına bağlı olarak değişir. Genelde uygulamalar 6-8 seans sürmektedir.